K nákupu nad 599 Kč vám přibalíme jednorázovou plátýnkovou masku ❤️

Trápí vás atopická dermatitida a hledáte ten nejlepší krém na atopický ekzém? V tomto článku vám prozradíme několik tipů na konkrétní produkty.

Atopický ekzém u dětí, novorozenců a dospělých 

Atopický ekzém se může poprvé objevit v dětství, ale i v dospělosti (i když je to méně časté). V každém případě je třeba myslet na patřičnou péči o pokožku, abyste ekzém dostali pod kontrolu. Péče je přitom velmi podobná u dětí i dospělých. Především je třeba myslet na promazávání pokožky a vyhýbání se faktorům, které by mohly tvorbu ekzému podnítit. 

U malých dětí lze zároveň doporučit upřednostňování šetrných plen bez zbytečných přídavků a parfumací. Rovněž se zaměřte na nakupování bavlněného oblečení a perte v ideálním případě bez aviváže za použití šetrných pracích prostředků. 

Atopický ekzém má podobu červených svědivých ložisek na těle.

5 tipů na účinné mléko nebo mast na ekzém z našeho e-shopu

V našem e-shopu KODERMA máme speciální sekci věnovanou péči o atopickou pokožku. V současné době zde přitom můžete vybírat z následujících 5 produktů.

Pleťový krém A'PIEU Cicative Calcium Cream

Prvním produktem je posilující pleťový krém A'PIEU Cicative Calcium Cream, který má složení bez přidaných barviv a umělé parfemace, díky čemuž se hodí i pro péči o atopickou pokožku. Obsahuje sloučeniny vápníku, zesiluje kožní bariéru a chrání pleť před ztrátou hydratace. 

Pleťový krém, který posiluje kožní bariéru. 

Hydratační krém ATO DANA Plus Cream

Pro péči o pokožku celého těla (včetně obličeje) je určen hydratační krém ATO DANA Plus Cream. Obsahuje světově nejlepší extrakt z listů tomelu lotosového, extrakt z hroznového stonku a hroznových semínek a certifikovaný australský olej. 

Díky těmto látkám dokáže zmírnit a zklidnit podráždění vyvolané atopickým ekzémem, zároveň pomáhá posilovat kožní bariéru. Používat jej mohou i majitelé citlivé pokožky (včetně dětí).  

Vzhledem ke svému složení je ideální pro citlivou a suchou pokožku.

Hydratační mléko ATO DANA Plus Lotion

Stejným složením se pyšní i hydratační mléko ATO DANA Plus Lotion. Rozdíl spočívá pouze ve struktuře, která má v tomto případě podobu mléka a balení disponuje praktickou pumpičkou. Stejně jako krém, ani mléko neobsahuje žádné škodlivé látky, jako jsou parabeny nebo umělé vůně.  

Hydratační krém ATO DANA Plus Cream v malém balení

Atopici často trpí svěděním v průběhu dne. Pro tyto případy se vyplatí mít po ruce záchranu v podobě krému nebo mléka, které vám od nepříjemného svědění uleví. I z tohoto důvodu jsme nabízíme krém ATO DANA Plus Cream v praktickém 15g balení

Hydratační mléko ATO DANA Plus Lotion v malém balení

Pokud místo krému preferujete spíše mléko, je právě pro vás určen produkt ATO DANA Plus Lotion v 15g balení. Jedná se zkrátka o ideálního parťáka na cesty. 

Praktické balení, které je vhodné na cesty. 

Kdy použít mast na ekzém s kortikoidy

S atopickým ekzémem se neodmyslitelně pojí masti s kortikoidy, které jsou určené ke krátkodobé lokální terapii nejrůznějších zánětlivých kožních onemocnění. Kdy k nim přistoupit?

Jak uvádí MUDr. Michaela Gottvaldová z kliniky Dermaestet, mast na ekzém s kortikoidy je vhodné začít používat v případě, kdy se stav ložisek už výrazně zhorší a je třeba rychle a účinně zasáhnout. Jejich používání však vždy konzultujte se svým kožním lékařem.

Řada lidí má krémy s kortikoidy spojeny s nejrůznějšími nežádoucími účinky, mezi které patří třeba svědění, pálení a podráždění pokožky. Většinou jsou však tyto nežádoucí účinky vzácné a ve velmi lehké podobě. 

Doporučuje se kortikoidní masti používat pouze lokálně a krátkodobě. 

Jak se zbavit atopického ekzému aneb co rozhodně NEdělat

  1. Vyhněte se dlouhým horkým koupelím a sprchám. Nadměrné zahřátí pokožky může atopickou pokožku zhoršit.
  2. Používejte šetrné prací prostředky a v ideálním případě se vyhněte aviváži. Místo ní můžete přidat lžíci přírodního octa.
  3. Pokud vám ekzém zhoršují některé potraviny, vyhněte se jejich konzumaci.
  4. Pořiďte si oblečení z příjemných materiálů, jako je bavlna nebo bambus. Naopak se vyvarujte vlně, která může pokožku dráždit. 
  5. Vyhýbejte se koupání v chlorovaném bazénu, který pokožku velmi vysušuje. Na druhou stranu dejte zelenou pobytům u moře, nebo navštěvujte termální lázně. 

Péče o atopickou pokožku je běh na dlouhou trať. Pleti je totiž třeba se věnovat i v případě, kdy je zrovna v klidové fázi a nedochází ke vzplanutí nemoci. Pamatujte především na její pravidelné promazávání a vyhýbání se spouštěcím faktorům.